در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان آبدانان با شکوه خاصی برگزار شد

راهپیمایی 22 بهمن در شهرستان آبدانان  با شکوه خاصی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبدانان _   مردم هميشه در صحنه شهرستان  آبدانان روز دوشنبه با اجتماع در ميدان ولی عصر (عج) و حرکت در مسيرهاي راهپيمايي منتهي به میدان امام خمینی (ره) جلوه هايي از وحدت و همدلي مسئولانه در دفاع از ارزش هاي اسلامي و آرمان هاي انقلاب را به نمايش گذاشتند.

اقشار مختلف مردم در صف های منسجم و یکپارچه در کنار یکدیگر صحنه هایی از حماسه حضور را به تصویر کشیدند تا جهانیان بدانند ملت ایران در هر شرایط و در هر زمانی از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت و حراست خواهند کرد.

راهپیمایان با سردادن شعارهای 'مرگ بر آمریکا ' و ' مرگ بر اسرائیل ' انزجار خود را از هر گونه ظلم و ستم اعلام داشتند .

احمد کرمی"معاون استاندار ضمن تبریک دهه فجر و تشکر از حضور پرشور و غرور آفرین شهرستان آبدانان در جمع مردم آبدانان  اظهار داشت:دهه فجر امسال دارای دو شاخص مهم فاطمی بودن و مقارن بودن با 40سالگی انقلاب اسلامی بود.

وی انقلاب اسلامی را معجزه قرن دانست و افزود:زنده نگهداشتن نام اسلام و قرآن با نثار جان جوانان،منتصب بودن تمامی سطوح انقلاب از کوچکترین جز تا ارکان مهم به مردم با شرکت در انتخابات،تحول در جوانان و برائت از مشرکان از مهمترین ویژگی ها ماندگاری انقلاب اسلامی هستند.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به صف آرائی مستکبران جهان در 4دهه انقلاب تصریح کرد:دشمنان نظام از تمامی دنیا در سال های ابتدائی تشکیل جمهوری اسلامی ایران با تحمیل جنگ 8ساله با انواع تجهیزات و عدوات نتوانستند یک وجب از خاک میهنمان را غصب کنند.

وی یکی دیگر از ویژگی های مهم بقا و ماندگاری حکومت اسلامی ایران حمایت از محرومین و مستضعفین دانست و افزود:کشور ما در حال حاضر مامن و پشتیبان تمامی محرومین جهان است که این در نوع خود در جهان کم نظیر است.

کرمی شاخص دیگر ماندگاری نظام را عبادت در سیاست بیان کرد و گفت:حضور پرشور مردم در راهپیمایی ها 22بهمن ،روز قدس و دیگر مناسبت های نوعی عبادت و دفاع از کشور در برابر دشمنان قسم خورده نظام هستند.

معاون عمرانی استاندار به تحریم های ظالمانه دشمن در این 4دهه انقلاب اشاره و اضافه کرد:با وجود این تحریم ها و فشار های اقتصادی چرخ پیشرفت در کشور متوقف نشده و شاهد توسعه های چشمگیری در تمامی سطوح هستیم.

وی با بیان اینکه انقلاب در این 4 دهه رویش ها و ریزش های داشته است،تصریح کرد: دانشمندان ما در حال حاضر در حال کسب  قله های علم یکی پس از دیگری هستندو این ها همه به خاطر لطف و همراهی مردم و راهبری عالمانه رهبر فرزانه انقلاب است.

کرمی در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت های انقلاب در استان اشاره و اظهار داشت:سطح سواد مردم استان قبل ازانقلاب از  25درصد به 5/95درصد بعد از انقلاب،میزان گاز رسانی به استان قبل از انقلاب صفر درصد به 98درصد در سطح شهرستان ها و مناطق روستایی به  83درصد که امیدواریم تا پایان سال 98تمامی استان ز نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 4میلیارد مترمکعب در استان مهار آب صورت گرفته  تاکید داشت:سرانه ورزشی در سطح استان کمتر از ۱۵ سانتی مترمربع به ازای هر نفرقبل از انقلاب بوده و در بعد از انقلاب به بیش از 90 سانتی متر مربع به ازای هر نفر رسیده است.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به مشکلات دور افتادگی شهرستان و نداشتن راههای مواصلاتی مناسب  به پروژه های عمرانی شهرستان اشاره و گفت:تونل کبیرکوه داری  6هزار و ۳۰۰متر طول و 10 تونل است که حدود ۵هزار 300 متر آن حفاری شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته  تا نیمه اول سال آینده حفاری آن به اتمام خواهد رسید.

وی به کلنگ زنی 4خطه شدن راه آبدانان _مورموری اشاره و افزود:یکی از مطالبات مردم سد ورگراست که بعد از ارزیابی تا پایان اسفند این پروژه اجرا خواهد شد.

کرمی با اشاره به مشکلات عمران شهری شهرستان اضافه کرد: حدود ۳میلیار تومان برای این بحث اختصاص یافته است که احداث پارک ارشاد و توسعه سراب آبدانان از جمله مواردی هستند که می تواند باعث پیشرفت عمران شهری آبدانان شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت:مردم به گردن انقلاب حق دارند با وجود مشکلات و محدودیت مالی هر کاری از دستمان بر می اید باید با همراهی متخصصان و نخبگان کشوری برای این نظام و انقلاب انجام دهیم.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است